MSBRG SA-410 TURKEY 410/26 BTTMLAND
$794.42
product code:MOSS 75795
UPC:884110757951
Brand:Mossberg
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Specifications:
- Gauge: .410 Bore
- Capacity: 4+1
- Chamber: 3"
- Barrel Type: Vent Rib
- Barrel Length: 26"
- Sight/Base: FO Ghost Ring
- Choke: XX-Full Ext Tky Choke
- LOP Type: Fixed
- LOP: 13.75"
- Barrel Finish: MO Original Bottomland
- Stock Finish: Synthetic (MO Original Bottomland)
- Weight: 6.5
- Length: 46"
- UPC: 884110757951
| Action | Semi-Auto |
| Gauge | 410 Gauge |
| Barrel Length | 26" |
| Capacity | 4+1 |
| Chamber | 3" |
| OAL | 46" |
| Weight | 6.50 lbs |
| Choke Configuration | |
| Receiver Description | |
| Stock Description | |
| Trigger | Adjustable |
| Chokes Included | XXF Turkey |
| Barrel Description | 26" Vent Rib |
| Sights | Fiber Optic Front/Ghost Ring Rear |
| Safety | Crossbolt |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Hand | Right Hand |
| Stock Finish Group | Digital Camouflage |
| Metal Finish Group |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


